Hakkımızda

Karadeniz’in coğrafi yapısı, Karadeniz’e kıyısı olan ülkeler arasında doğal bir ticaret ağı oluşmasını sağlamıştır. Trabzon ise bu denizaşırı ticaret ağında, ithalat ve ihracat şirketlerinin gözdesi haline gelmiştir. Çoğunlukla gelişmekte olan ülkelerden oluşan bu ağda tüketici ve müşteriler tüccarlar karşısında her zamankinden daha güçlüdür. Artan seçenekler, gelişen teknoloji sayesinde daha profesyonel çözümler ve daha hızlı lojistik sistemler beklemektedir.

Bu da yeni bir ticaret anlayışını ve daha fazla müşteri odaklı hareket etmeyi gerektirmektedir. Bu sebeple sektöre yeni bir yüz ve tüketicilere alternatif çözümler sunmak amacıyla 2017 yılının Ocak ayında MRT Yapı kuruldu. Tecrübeli bir kadroyu, yetenekli insanlarla bir araya getirerek hızla yakın coğrafya ülkeleriyle iletişime geçmeye başlamış ve kısa sürede tercih edilen bir marka konumuna yükselmiştir.

MRT Yapı yenilikçi ve müşteri sorunlarına getirdiği çözümlerle hızla gelişmiştir. Bu gelişmenin sonucu olarak Alfill markasını 2017 yılının Haziran ayında satın almıştır. Satış ağında getirdiği çözümleri üretim ağına da getirebilmek daha yenilikçi ve teknolojik çözümmler sunmak için 2019 yılında Alfill Fabrikasını satın almıştır. Ar-ge ve üretim bandlarını yenilemiştir. Fabrikaya kurduğu kum eleme, taş tozu patlatma tesisleri ve mevcut makinelerin yenilenmesi ile fabrikanın aylık üretimini 5.000 tona kadar yükseltmiş. Ürün yelpazesine yeni ürünler eklemeyi başarmıştır.

Şu an sektörün en büyük üreticilerinden biri durumuna gelen MRT Yapı Fabrikası sadece Alfill markası için değil, sektördeki pek çok marka için üretim yapmaktadır.

 

Hedef

Afrika pazarı günümüzde yeni fırsatlara açık bir pazardır. Önümüzdeki 5 yıl boyunca bu pozitif gelişmenin devam edeceği ön görülmektedir. Özellikle Orta Afrika’da bulunan ülkelerin bu ilerlemenin başını çekeceği düşünülmektedir. 2020 yılına geldiğimizde bölgede artan rekabet sebebiyle, tedarikçilerin müşteri ilişkilerine yaklaşımını ve bayilik sistemlerinde kökten değişiklikler yapması gerekecektir.

Amerika’dan dünya’ya yayılan “kendin yap” kültürü Afrika’da da etkisini göstermeye başladı. Her ne kadar şu an profesyonel destek almayı tercih etseler de, profesyonellerin artık istenilen hizmeti vermek için yüksek ücret talep etmesi, malzeme üreticilerinin ürünlerin uygulanmasını ve montajını en basite indiren ve ürünleri direk müşteri adresine ulaştırabilen lojistik çözümleri sebebiyle, “kendin yap” anlayışı hızla yükselmektedir.

Bu sebeple Afrika yatırımlarında, yurtdışı temsilcilikleri, garanti hizmetleri, müşteri danışma ve destek noktalarının oluşturulması ve stratejik noktalarda bu yatırımlara hız verilmesi, Afrika’daki gelişen pazarın önemli bir aktörü olmak için kilit adımları oluşturmaktadır.

Bu sebeple MRT Yapı, gelecek beş yılda Afrika pazarında operasyonel mükemmellik, kurumsal altyapının geliştirilmesine, yerel firmalar ile sektörel işbirliklerini arttırmaya ve yerelde yetenekli insan kaynağının sektöre kazandırılmasına odaklanacaktır.

Vizyon

Yakın gelecekte, üretim odaklı olmanın ihtiyacı karşılamaya yetmeyeceği görülecektir. Enerji verimliliği ile çevresel sürdürülebilirlik iş hayatı için her zamankinden daha önemli bir hedef olacaktır. Bu da rekabet ortamını “üretim odaklılı” merkezden, “teknoloji odaklı” bir noktaya yönlendirecektir.

Bu sebeple MRT Yapı; “ daha az enerji kaybı için; herkes için teknolojik ve ulaşılabilir ürünler” şiarıyla

  • Enerji verimliliğine
  • Ar-Ge ve İnovasyon kültürünün gelişmesine odaklanacaktır.

©2019 MRT Construction Materials - MRT Yapı Malzemeleri İnşaat

Kullanıcı Bilgileriniz İle Oturum Açın

Bilgilerinizi Unuttunuzmu?